Get Adobe Flash player

38.JPGW środę 5 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się eliminacje powiatowe do XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z terenu powiatu kamieńskiego, łącznie 14 drużyn (8 zespołów szkół podstawowych oraz 6 zespołów szkół gimnazjalnych).

Każdy uczestnik turnieju musiał rozwiązać test wiedzy składający się z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy, wykazać się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim podliczyli wyniki na podstawie, których wyłonili zwycięzców. W kategorii Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie. W kategorii Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Gimnazjum w Świerznie, drugie miejsce przypadło uczniom Gimnazjum Publicznego Pomerania w Dziwnowie, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie.

źródło: Tekst: Marek Szymański/ Zdjęcia: Piotr Kiełpiński

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii Szkół Podstawowych okazała się uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Zuzanna Wawrzyniak, na drugim miejscu uplasował się Michał Miśko ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, a na najniższym podium stanął Szymon Krakowski ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Wśród Szkół Gimnazjalnych najlepszym zawodnikiem okazał się Kuba Mikosz z Gimnazjum Publicznego w Świerznie, na drugim miejscu uplasował się Kacper Strzelecki z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie, a na najniższym podium stanął Adam Bott z Gimnazjum Publicznego w Świerznie.

Pierwsze drużyny z poszczególnych kategorii wiekowych, będą reprezentowały nasz powiat w  Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju, który zaplanowany jest na 18 maja br. (Szkoły Podstawowe) oraz 25 maja br. (Szkoły Gimnazjalne) w Przelewicach.

Najlepsi zawodnicy oraz drużyny otrzymali z rąk Pana Józefa Malca, Starosty Kamieńskiego, Pana Leszka Nowaka podinspektora, pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, Pana Leszka Szeflińskiego, Zastępcy Burmistrza Gminy Kamień Pomorski oraz Pani Anny Banasiak, Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim nagrody rzeczowe ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim, Urząd Miasta i Gminy w Dziwnowie, Urząd Miasta i Gminy w Golczewie, Urząd Miasta i Gminy w Kamieniu Pomorskim, Urząd Miasta i Gminy w Międzyzdrojach, Urząd Gminy w Świerznie, Urząd Miasta i Gminy w Wolinie, Księdza Dariusza Żarkowskiego, Proboszcza Parafii  Rzymskokatolickiej p.w. św. Ottona z Bambergu w Kamieniu Pomorskim, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim, Pizzerię Aleksandria w Kamieniu Pomorskim oraz Piekarnię – Ciastkarnię Żelek z Kamienia Pomorskiego.

Podziękowania za sprawną organizację turnieju należą się policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim, Pani Agnieszce Wawrzyniak z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim oraz Pani Małgorzacie Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim.

Końcowe wyniki w drużynowej kategorii Szkół Podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 48 pkt.
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 78 pkt.
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie – 85 pkt.
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie – 99 pkt.
V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – 105 pkt.
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 111 pkt.
VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarszewie – 116 pkt.
VIII miejsce – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 141 pkt.

Końcowe wyniki w drużynowej kategorii Szkół Gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Świerznie – 40 pkt.
II miejsce – Gimnazjum Publiczne Pomerania w Dziwnowie – 49 pkt.
III miejsce – Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie – 56 pkt.
IV miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim – 68 pkt.
V miejsce – Gimnazjum Społeczne im. Prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie – 72 pkt.
VI miejsce – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 78 pkt.

Końcowe wyniki w indywidualnej kategorii Szkół Podstawowych:
I miejsce – Zuzanna Wawrzyniak, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim - 6 pkt.
II miejsce – Michał Miśko, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 7 pkt.
III miejsce – Szymon Krakowski, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 9 pkt.

Końcowe wyniki w indywidualnej kategorii Szkół Gimnazjalnych:
I miejsce – Kuba Mikosz, Gimnazjum w Świerznie – 11 pkt.
II miejsce – Kacper Strzelecki, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Golczewie – 11 pkt.
III miejsce – Adam Bott, Gimnazjum w Świerznie – 11 pkt.

O końcowym miejscu zadecydowała ilość zdobytych punktów w teście wiedzy oraz teście skrzyżowań.

31

38.JPG