Get Adobe Flash player

20180126_143146Czas ferii zimowych w 2018 r. dobiegł końca, dzieci i młodzież z Sołectwa Stuchowo nie nudziły się w tym czasie.

W świetlicy organizowano różne zajęcia dla naszych pociech. Począwszy od zajęć kulinarnych, na których to dzieci piekły pyszne naleśniki, które następnie nadziewano pysznym dżemem, słodkim serem oraz nutellą i bananami. Dużą frajdę przyniosły zajęcia krawieckie, które przeprowadziła Pani Walentyna Jaźwińska., podczas których szyliśmy piękne kotki na Dzień Babci i Dziadka. Pod koniec pierwszego tygodnia wybraliśmy się do kina na film animowany pt. „Fernando” twórcy „Epoki Lodowcowej”.

źródło: Opiekun Świetlicy Wiejskiej w Stuchowie

galeria

Nie zabrakło nam także zajęć ruchowych. W tym celu pojechaliśmy do hali sportowej w Świerznie, gdzie wzięliśmy udział w zawodach przygotowanych przez opiekunki ze świetlic wiejskich ze Świerzna, Stuchowa i Kalenia. Po zajęciach sportowych obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „Królowa Śniegu”. Miłośnicy tenisa stołowego i piłkarzyków mieli okazję wziąć udział w turnieju przygotowanym przez Prezesa OSP Stuchowo Tomasza Szwecha. W międzyczasie podczas warsztatów mieliśmy okazje tworzyć koszyczki z wikliny papierowej, jako upominki dla babci i dziadka. Ferie zakończyły się dyskoteką karnawałową, podczas której mogliśmy bawić się przy dobrej muzyce.

Wszystko, co dobre szybko dobiega końca. Jednak mamy wiele planów, które chcemy zrealizować. Zapraszamy chętnych do odwiedzania naszej świetlicy.

Serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu naszych ferii.