Get Adobe Flash player

27330474_1241724122637965_1489427362_oPodczas tegorocznych ferii w świetlicy w Świerznie rozmaitych atrakcji nie zabrakło. Niemalże każdego dnia wytężaliśmy umysły w rozgrywkach Rummikub. W pierwszym tygodniu ferii gościliśmy w naszej świetlicy Panią Walentynę Jaźwińską, której jesteśmy bardzo wdzięczni za przeprowadzenie zajęć z rękodzieła. Dzieci oraz dorośli mieli okazję rozwijać nowe umiejętności poprzez obserwowanie procesu powstawania wyjątkowych zabawek z materiału. Ponieważ termin ferii zbiegł się z Dniem Babci i Dziadka nie mogliśmy zapomnieć o tak bardzo ważnych dla nas osobach, stąd też pomysł wykonania rozmaitych prezentów.

źródło: Opiekun świetlicy w Świerznie

galeria

Wyjazd do Stuchowa na przedstawienie „Calineczka”  umilił nam czwartkowe popołudnie. Już tradycją naszych ferii stały się rywalizacje sportowe,  dlatego też po raz kolejny  wspólnie z Panem Sołtysem  i Radą Sołecką  zorganizowaliśmy cykliczny już „III Sołecki Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Sołectwa Świerzno – Będzieszewo” . Z każdym rokiem turniej ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Integracyjne gry i zabawy w hali sportowej przeprowadzone przez opiekunki świetlic z Kalenia, Stuchowa i Świerzna okazały się strzałem w dziesiątkę. Tego samego dnia przyglądaliśmy się losom bohaterów baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Na zakończenie ferii zorganizowaliśmy wyjazd do kina na bajkę „Coco”, która wywołała wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.