Get Adobe Flash player

IMG_657723 czerwca na „Stadionie pod lasem” w Świerznie odbył się coroczny festyn  „Powitanie Lata”. Tradycyjnie został on poprzedzony Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi, w których udział wzięły jednostki z terenu naszej gminy.

Zwycięzcami zawodów zostali druhowie z Gostynia, drugie miejsce przypadło OSP Stuchowo, a trzecie strażakom ze Świerzna. W kategorii kobiet zwyciężyły druhny z Kalenia.

Podczas tych zawodów nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerznie i w Gostyniu. Zawody zakończono uroczystym wręczeniem nagród i statuetek.

W czasie festynu po raz jedenasty wręczono Szmaragd Ziemi Świerznowskiej”. Kapituła Honorowa statuetkę „Zasłużony dla Gminy Świerzno” przyznała Edwardowi Budziczowi z Kalenia, komendantowi miejscowego OSP.

Na „Powitaniu Lata” wystąpił chór „Świerzno śpiewa”, który zaprezentował swój repertuar przed całą publicznością naszej gminy.

Przed koncertem gwiazdy wieczoru zespołu „B-QLL”, na scenie wystąpił śląski kabaret „44-200”. Do późnych godzin nocnych przygrywał DJ Pablo.

 Galeria nr 1

Galeria nr 2 – źródło kamienskie.info