Get Adobe Flash player

PART_153250609010325 lipca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Wójt Gminy Świerzno Krzysztof Atras oraz Skarbnik Gminy Sławomir Brodniak podpisali umowę  na dotację, którą otrzymała Gmina Świerzno w ramach konkursu  Funduszu Sprawiedliwości na sfinansowanie wyposażenia  i  urządzeń ratowniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Umowę z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości  podpisał Dyrektor Departamentu Spraw Nieletnich i Rodzinnych Mikołaj Pawlak.

- To jest bardzo dobra wiadomość dla nas i naszych OSP. Otrzymaliśmy z budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości  29 tysięcy na wsparcie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze Świerzna, Gostynia i Stuchowa. Dzięki temu zakupimy dla naszych strażaków defibrylator, torbę ratowniczą, cylindry rozpierające, wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne do podnoszenia oraz osłonę zabezpieczającą poszkodowanego.  Jest to bardzo duże wsparcie dla budżetu OSP,  które na pewno poprawi komfort i skuteczność pracy naszych ochotników, którzy bezinteresownie każdego dnia narażają własne życie i zdrowie niosąc pomoc potrzebującym – powiedział Wójt Krzysztof Atras.