Get Adobe Flash player

Dożynki 2018 cz 1 2421  września 2018 roku na „Stadionie pod Lasem” w Świerznie odbyły się Dożynki Gminne.

Nasza gminna uroczystość została poprzedzona mszą świętą w kościele parafialnym w Świerznie.  W tym roku korowód dożynkowy prowadziły Mażoretki wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Płotów. Starostami dożynek byli Danuta i Mieczysław Lasek – rolnicy  z Margowa. Starostowie  przekazali na ręce gospodarza gminy Wójta Krzysztofa Atrasa chleb dożynkowy upieczony  z ziaren tegorocznego zboża. Wójt wraz z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Jarosławem Rzepą podziękowali rolnikom za ich całoroczny trud. Wójt otrzymując bochen chleba obiecał gospodarować nim tak, żeby nikomu w naszej Gminie nigdy go nie zabrakło. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świerznowskiej tradycyjnie już podczas dożynek realizowało zadanie publiczne. W tym roku hasłem przewodnim zadania była „ochrona  i promocja zdrowia”. Podczas konkursu pn. „Zdrowe żywienie to mądre myślenie” całe rodziny startowały w różnych rozgrywkach. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody rzeczowe.

Galeria zdjęć

Sołectwa z terenu gminy Świerzno jak co roku przygotowały tradycyjne potrawy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W tym roku po raz pierwszy w Świerznie wystąpił zespół taneczny „Żurawianki” z Karnic, który zaprezentował przed zebraną publicznością swoje układy taneczne oraz skecze. „Stuchowianki” przygotowały na ten szczególny dzień blok pieśni dożynkowych, a swój specjalny repertuar przedstawił chór wielopokoleniowy „Świerzno Śpiewa”.  Przed występem gwiazdy wieczoru na scenie przygrywał Lech Music, a po nim publiczność do zabawy pociągnął zespół „Effect”. Do późnych godzin nocnych przygrywał DJ Kewis.

Szczególne podziękowania Wójt Krzysztof Atras i Sekretarz Gminy Emilia Szczeblewska składają: sołtysom, członkom rad sołeckich, pracownikom OPS, opiekunom świetlic wiejskich: I. Krakowskiej, K. Makar, W. Jaźwińskiej, I. Pudliszak, U. Teterus oraz M. Szczepańskiej i G. Wiśniewskiej, strażakom oraz wolontariuszom działającym na rzecz społeczności lokalnej.

Dziękujemy sponsorom:

- Barbarze i Andrzejowi Seńko – ZR „BAS” w Gostyniu,
- Halinie  i Andrzejowi  Atras oraz Wacławowi i Cecylii Gojlik –WPR „ROLGO”
w  Stuchowie,
- Firmie PGE Energia Natury,
- Bankowi Spółdzielczemu w Wolinie – Grupie SGB.